Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Denne skæreskive er designet til hurtige, rene snit i rustfrit stål og almindeligt metal med vinkelsliber. Den anvender førsteklasses aluminiumoxidkorn kombineret med funktionelle fyldstoffer og additiver, der mindsker varmeudvikling under skæring.
Kornene er indlejret i en phenolharpiksmatrix for øget styrke, og et præcisionsproduceret glasfibernet forstærker skiven og øger arbejdssikkerheden. Skiven er fremstillet uden jern, hvilket forhindrer at der overføres rust på arbejdsemnet ved arbejde i Inox.
Den mindskede varmeudvikling beskytter overfladen på emnet og giver pænere, mere ensartede kanter, så du slipper for omfattende efterbearbejdning.
Glasfibernettet giver øget stabilitet under belastning, hvilket bidrager til en mere sikker og stabil ydeevne ved arbejde med store vinkelslibere.
Skiven leverer en lang levetid og stabil skærehastighed, hvilket er en fordel ved større opgaver. Velegnet til både hurtige enkeltsnit og længere skæreopgaver, hvor kvalitet og sikkerhed er vigtig.
| Produkttype | Skæreskive |
| Varenummer | 7434802 |
| Anvendelse | Rustfrit stål/Inox |
| Skærebredde (MM) | 1,9 |
| Bredde | 232 MM |
| Længde | 232 MM |
| Højde | 2 MM |
| EAN 1 | 3165140706995 |
| Lev. Varenr. | 2608603407 |
| Skivediamteter (MM) | 230mm |
| Segmenthøjde (MM) | 1,9 |
| Bruttovægt (KG) | 0.18 |
| Model | EXP INOX, 1,9MM |
| Dimension | 19 x 230 x 230 mm |
| Huldimension | 22,23 mm |
| Indhold | 1 stk |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |