Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
PRO Wood spiralboret er designet til præcise, hurtige boringer i træ, især når du skal lave dybe, formstabile huller. Den kraftige, selvfremførende spids trækker boret ind i emnet, så du kan bore med lav kraftanvendelse og god kontrol. Boret er velegnet til både blødt og hårdt træ og er skabt til tømrere, tagdækkere og gør-det-selv'ere, der ønsker effektiv boring ved gennemgående huller, forboring til spærsøm og dyvelhuller. Boreets optimerede lavfriktionsgeometri med massiv kerne sikrer lige huller, høj spånfjernelse og højere arbejdshastighed. Den præcisionsslebet primære skærekant og det kanaldesign, der leder spåner væk, giver præcise og formstabile resultater, også ved dybe boringer. Skruespidsens funktion betyder, at boret etablerer nye huller hurtigt og fører arbejdet sikkert igennem træet. Med den lave friktion og massive kerne opnår du høj arbejdshastighed og mere effektiv boring ved krævende opgaver. Kanaldesignet og den præcisionsslebet skærekant mindsker spånophobning, så du kan bore flere dybe huller uden afbrydelse. Boret passer til både professionelle håndværkere og gør-det-selv'ere.
| Produkttype | Sneglebor |
| Varenummer | 7342116 |
| Anvendelse | Blødt og hårdt træ, Vådt træ |
| Diameter (MM) | Ø14,0 mm |
| Bredde | 14 MM |
| Længde | 385 MM |
| EAN 1 | 3165140183529 |
| Lev. Varenr. | 2608597643 |
| Nyttelængde (MM) | 385 mm |
| Bruttovægt (KG) | 0.253 |
| Model | 2608597643 |
| Dimension | 14x360x450 mm |
| Indhold | 1 stk |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |