Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
BOSCH PLÆNEKLIPPER AKKU 18,0 V MED BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
BOSCH AKKU PLÆNEKLIPPER ROTAK er en kraftig 3-i-1 plæneklipper med 34 cm klinge, velegnet til små og mellemstore græsplæner. Den leveres inkl. 1×4,0 Ah batteri og lader og er designet til opsamling, bioklip og sideudkast.
Kulfri motor og Syneon-teknologi sikrer god ydelse, længere motor- og værktøjslevetid samt optimal driftstid, så du får mere klippetid pr. opladning. Foldbart håndtag og lodret pladsbesparende opbevaring gør den let at opbevare og reducerer pladsbehov.
Central indstilling i 5 trin (25-65 mm) giver fleksibel klippehøjde til forskellige græstyper. 35L-græspose i stof med indikator viser, når posen er fuld, og bioklipenheden returnerer afklip som naturlig næring for plænen.
POWER FOR ALL ALLIANCE: 1 batteri, 10+ mærker, 150+ produkter, hvilket giver fleksibilitet til at bruge samme batteri i flere værktøjer.
Stofposen med indikator og det foldbare håndtag gør betjening og opbevaring mere bekvemme.
| Produkttype | Plæneklipper |
| Varenummer | 7444757 |
| Klippeareal | 200 m2 |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Klippebredde | 34,0 cm |
| Opsamler kapacitet | 35,0 liter |
| Klippehøjde | 25 – 65 mm |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Medleveret tilbehør | Papæske, 1 x batteri PBA 18V 4,0Ah (1 607 A35 1CN), Oplader AL 18V-44 (2 607 226 703) |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri og lader |
| EAN 1 | 4053423656831 |
| Lev. Varenr. | 06008B9N00 |
| Bruttovægt (KG) | 14.7 |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |