Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Excentersliberen giver nemt en glat overflade via en kraftfuld motor og elektronisk indstilling af hastighed til materialespecifikt arbejde. Den kraftige motor er altid klar til en udfordring, så du kan arbejde effektivt på mellemstore slibe- og poleropgaver.
Slibning og polering foretages med god komfort og lave vibrationer, hvilket minimerer træthed ved længere arbejdstider. Arbejd komfortabelt i alle retninger takket være det lette og kompakte design, og opnå resultater i høj kvalitet på træ, maling og lasur samt polerede plane eller buede overflader.
Driftshastigheden kan nemt indstilles elektronisk, så hastigheden tilpasses den enkelte opgave og materiale. Microfilter-støvboksen reducerer støv og bidrager til et renere arbejdsmiljø, særligt ved arbejde med spartelmasse og gips.
Den medleverede slibepapir K80 og transportkuffert betyder, at du kan komme hurtigt i gang og opbevare værktøjet sikkert mellem opgaver. Slibetallerkenens 125 mm diameter sikrer bred dækning og en jævn, præcis finish på både plane og buede flader.
| Produkttype | Excentersliber |
| Varenummer | 7432764 |
| Medleveret tilbehør | Transportkuffert, Paper assistant, 1 slibepapir K80, Paper Assistant (ET-nr. 2 609 004 646), 1 slibepapir K 80 |
| Lydtryksniveau (dB) | 85 |
| Lydeffektniveau (dB) | 96 |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Optagen effekt watt | 270,0 W |
| EAN 1 | 3165140594370 |
| Lev. Varenr. | 06033A3000 |
| Skivediamteter (MM) | 125mm |
| Bruttovægt (KG) | 3 |
| Model | PEX 300 AE |
| Watt | 270W |
| Drivmiddel | 230V |
| Vibrationsniveau | 9,00 m/s² |
| Slibeflade | 125mm Ø |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |