Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
BOSCH AKKU MULTIKLIPPER er en kompakt og kraftfuld klipper til kantklipning af plæner samt trimning og formning af buske og hække.
Den er udviklet til præcisionsarbejde på unge hække, buske og mindre græsarealer og giver optimal kontrol ved enhåndsbetjening.
Udstyret med to klinger og en 18V POWER FOR ALL motor leverer den balance mellem fleksibilitet og klippekraft.
Med en driftstid på op til 85 minutter og kapacitet til at dække op til 85 m² pr. opladning kan du arbejde længere uden afbrydelser. Syneon Technology regulerer energiforbruget for effektiv brugstid. Produktet sælges som ADV SHEAR 18V SOLO og leveres ekskl. batteri og lader.
Den korte klinge og præcise enhåndsbetjening giver rene snit og et velordnet finish, så hække og kanter fremstår pæne og ensartede. Muligheden for at bruge samme 18V-batteri på andre POWER FOR ALL-værktøjer øger fleksibiliteten i hjemmet, og den lange driftstid mindsker behovet for hyppige opladninger under projektet. Perfekt til hobbyhavens små opgaver.
| Produkttype | Multiklipper |
| Varenummer | 7440876 |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Funktioner | Anti Blocking-system, Multiklippersæt, Opladningstilstandsviser, SDS-system |
| Sværdlængde | 20 cm |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Batterikapacitet (AH) | 2 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 2 |
| Medleveret tilbehør | 100 mm græsklinge (F 016 800 605), 200 mm buskrydderklinge (F 016 800 604) |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 4059952558417 |
| Lev. Varenr. | 0600857001 |
| Bruttovægt (KG) | 1.845 |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag