Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
En alsidig limet skæreskive beregnet til arbejde på byggepladsen, hvor der kræves effektiv skæring i flere materialetyper. Kombinationen af siliciumkarbid- og aluminiumoxidkorn giver den nødvendige styrke til at skære i stål, metal og Inox samt i sten, mursten, bløde fliser, marmor og plastic.
Den meget tynde 1,0 mm skæreprofil reducerer behovet for stort tryk, giver rene og præcise snit og medfører lavere støj under arbejdet. Mindre materialeafgivelse betyder begrænsede mængder støv, og skiven mindsker risikoen for blå misfarvning og gratdannelse ved skæring.
Skiven er skabt til bygningsarbejdere og andre, der skal skære i forskellige materialer uden konstant at skifte skive. Den abrasive blanding sikrer effektiv skæreevne på tværs af materialer, hvilket sparer tid og kræfter ved flerfasede opgaver.
| Produkttype | Skæreskive |
| Varenummer | 7439917 |
| Anvendelse | Aluminium, Granit, Marmor, Polyvinylchlorid (PVC), Rustfrit stål/Inox, Stål/jernmetal |
| Skærebredde (MM) | 1,0 |
| Bredde | 125 MM |
| Tykkelse | 1 MM |
| EAN 1 | 3165140947596 |
| Lev. Varenr. | 2608619269 |
| Skivediamteter (MM) | 125mm |
| Segmenthøjde (MM) | 1 |
| Bruttovægt (KG) | 0.029 |
| Model | XL |
| Dimension | 1 x 125 x 125 mm |
| Huldimension | 22,23 mm |
| Indhold | 1 stk |
| Serie | MULTICONSTRUCTION |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag