Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
IXO 7 er en kompakt og let akkuskrutrekker til samling af møbler, reparationer og tilspænding af skruer i hjemmet.
Den leverer op til 5,5 Nm ved bløde skrueopgaver og 3 Nm ved hårdere opgaver, hvilket giver præcis og kontrolleret arbejde. Med et ubelastet omdrejningstal på 235 o/min kombineres effektivitet og skånsom håndtering.
Det indbyggede 3,6 V batteri på 2,0 Ah giver lang arbejdstid, og opladning tager cirka 3 timer, så du hurtigt kan vende tilbage til projektet. En magnetisk bitholder med sekskant sikrer hurtig bitsskift og god fastholdelse af skruer, mens 360° LED-belysning giver lys i arbejdsområdet.
Værktøjets kompakte dimensioner på 147 x 46 x 120 mm og lav vægt på 320 g gør det nemt at manøvrere i snævre rum og behageligt at bruge ved længere opgaver.
Den magnetiske bitholder gør skift mellem bits enkelt, og den gode fastholdelse af skruer reducerer risikoen for at miste små dele under montagen. 360° LED sikrer god sigtbarhed i mørke områder.
| Produkttype | Skruetrækker |
| Varenummer | 7442540 |
| Batterispænding | 3,6 V |
| Batterikapacitet (AH) | 1,5-6,0 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 180 |
| Medleveret tilbehør | Magnetisk bitholder, 10 standardskruebits, Mikro-USB-kabel (1 607 000 CG9), Opbevaringsboks, magnetisk bitholder, Mikro-USB-kabel (1 607 000 CG9), Opbevaringsboks |
| Lydtryksniveau (dB) | 70 |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri og lader |
| EAN 1 | 4053423234589 |
| Lev. Varenr. | 06039E0000 |
| Bruttovægt (KG) | 0.8 |
| Model | IXO 7 3,6V |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | Skruning 2.5 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |