Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
BOSCH GRÆSTRIMMER/HÆKKEKLIPPER/BATTERISÆT
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Dette kombisæt samler en batteridrevet græstrimmer og en batteridrevet hækkeklipper til alsidig og ledningsfri vedligeholdelse af have.
EasyGrassCut 18V-230 trimmeren er let og velafbalanceret for nem håndtering og bevægelsesfrihed. EdgeSimple-funktionen gør det hurtigt at skifte mellem trimning og kantklipning, og den halvautomatiske spole trækker trimmertråden ud efter behov. Med fuldt opladet batteri kan trimmeren klippe kanter svarende til op til seks tennisbaner uden afbrydelse.
UniversalHedgeCut 18V-55 hækkeklipperen med kulfri motor leverer kraftfuld ydelse og længere driftstid ved lav vægt. Anti-Blocking System mindsker risikoen for tilstopning, så du kan arbejde uafbrudt på mellemstore hække.
De laserskårne, diamantslebne klinger giver præcise snit og lang holdbarhed, og batteriindikatoren viser status under arbejdet, så du undgår overraskelser. Lav vægt og god afbalancering reducerer belastningen under længere arbejdsperioder.
| Produkttype | Græstrimmer/hækkeklipper/batterisæt |
| Varenummer | 9248832 |
| Knivafstand | 22 mm |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Klippebredde | 23 cm |
| Sværdlængde | 550 mm |
| Batterispænding | 18V |
| Batterikapacitet (AH) | 2 Ah |
| Medleveret tilbehør | 1 x batteri PBA 18V 2.0Ah, Lader AL 1810 CV, Papkasse |
| Lydtryksniveau (dB) | 72 |
| Drejeligt skærehoved | Nej |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri og lader |
| Bruttovægt (KG) | 7.13 |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | SÆT |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |