Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
EasyChain 18V-15-7 er en batteridrevet grensav, designet til skæring og styning af træer samt andre gør-det-selv-opgaver i haven. Den kompakte størrelse og det afbalancerede design gør saven let at betjene og giver adgang til grene, der ellers er svære at nå. SDS-systemet gør den hurtig at klargøre uden brug af værktøj. Kvalitetskæden fra Oregon sikrer rene snit i træ med en diameter op til 13 cm, og kædehastigheden på 6,95 m/s er ideel til beskæring. Softgrip-håndtagene øger komforten ved længere brug, og den lette konstruktion gør den velegnet til hobbybrugere og husejere. Med Bosch Syneon Technology optimeres kraft og driftstid, og som en 18V SOLO-enhed leveres saven uden batteri og lader. Den er en del af 18V POWER FOR ALL ALLIANCE, så samme batteri kan bruges til andre 18V POWER FOR ALL-værktøjer.
| Produkttype | Kædesav |
| Varenummer | 7442827 |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Sværdlængde | 15 cm |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Medleveret tilbehør | Kædesavsolie 50 ml, Papkasse, Kædestrammer |
| Kædetype | Oregon-kæde |
| Kædehastighed | 6,950 m/sek. |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 4059952640532 |
| Lev. Varenr. | 06008B8901 |
| Bruttovægt (KG) | 1.6 |
| Drivmiddel | Akku |
| Serie | Easy |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |