Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
BOSCH EASY EASYGRASSCUT 18V-26 GRÆSTRIMMER 26 CM 18,0 V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
BOSCH AKKU GRÆSTRIMMER EASY giver hurtig og nem trimning med fuld bevægelsesfrihed og god komfort. Den batteridrevne EasyGrassCut 18-26 er let og velafbalanceret, så håndtering og betjening er enkel uden ledning.
Klippebredde 26 cm gør arbejdet effektivt, og den enkle kantklipningsfunktion betjenes direkte fra håndtaget ved at trykke på knappen og dreje redskabet til kantposition.
Spolen fremfører linen ved udløserbetjening, og den halvautomatiske funktion sikrer kontinuerlig trådudgivelse ved normal brug. Med et fuldt opladet batteri kan trimmeren klippe kanter på op til seks tennisbaner uden afbrydelse.
Solo-udgaven leveres uden batteri og lader.
Det lette design og den gode afbalancering sikrer, at du kan trimme længere uden unødig træthed og opnå flotte trimmeresultater. Brug trimmeren til trimning af plænekanter og hurtig oprydning i haven. Kantklipningsfunktionen giver en ensartet finish ved græskanter.
| Produkttype | Græstrimmer |
| Varenummer | 7442269 |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Klippebredde | 26 cm |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Batterikapacitet (AH) | 2,500 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 60 |
| Medleveret tilbehør | Papæske, Papæske |
| Lydtryksniveau (dB) | 74 |
| Drejeligt skærehoved | Nej |
| Drejeligt greb | Ja |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 3165140973380 |
| Lev. Varenr. | 06008C1C04 |
| Trådiameter (MM) | 1,600 mm |
| Bruttovægt (KG) | 2.8 |
| Model | EasyGrassCut 18V-26 |
| Drivmiddel | Akku |
| Serie | Easy |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |