Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Præcis laserafstandsmåler til hurtige og pålidelige målinger af længde, areal og volumen. Indbyggede funktioner gør det enkelt at udregne overfladeareal og rumfang, når du skal bestemme mængden af maling eller tapet.
Præcise lasermålinger op til 30 m giver mulighed for målinger i både små rum og større områder, så du hurtigt kan planlægge materialer.
Måleområdet fra 0,05 - 30 m sikrer, at målepunkter dækkes af samme værktøj, hvilket forenkler opmåling før montering eller maling.
Ved at måle arealet i kvadratmeter får du et klart grundlag for at vurdere materialeforbruget og reducere fejlindkøb, så arbejdet forløber mere effektivt.
Enheden leveres med 2 × AAA batterier, så du kan tage den i brug med det samme uden ekstra tilkøb.
| Produkttype | Afstandsmåler |
| Varenummer | 7442970 |
| Batteritype | 1,5-V-LR03 (AAA) |
| Rækkevidde | 30,0 m |
| Medleveret tilbehør | 2 x 1.5V LR03 (AAA) batterier, Blød opbevaringspose, Papkasse |
| Måleområde | 0,05 - 30 m |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri |
| EAN 1 | 4059952648187 |
| Lev. Varenr. | 0603672503 |
| Bruttovægt (KG) | 0.15 |
| Model | Distance 30 |
| Laserklasse | 2 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |