Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Ikke på lager til levering
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
AdvancedGlue 18V er en ledningsfri limpistol til gør-det-selv-projekter, reparationer i hjemmet og kreative opgaver. Den varmer hurtigt op på kun 90 sekunder og er klar til brug med effektiv klæbeeffekt, så du opnår præcise og holdbare resultater.
Dobbelttemperaturindstillingerne 130 °C og 200 °C giver fleksibilitet til forskellige materialer, og den ekstra lange dyse sikrer præcis påføring, også i svært tilgængelige områder. Limpistolen kan anvende limstæve med 11 mm diameter og længder fra 45 mm til 300 mm.
Med kompatibilitet til 18V POWER FOR ALL ALLIANCE batterier får du frihed uden ledning. Ved brug af anbefalet batteri på >= 2,5 Ah kan driftstiden være op til 10 limsticks.
Det anbefalede batteri på >= 2,5 Ah giver driftstid op til 10 limsticks, så mindre projekter ofte kan udføres uden pause.
Mulighed for limstæve fra 45 mm til 300 mm gør limpistolen velegnet til både små detaljer og større overflader.
Den ekstra lange dyse giver bedre kontrol ved detaljearbejde.
| Produkttype | Limpistol |
| Varenummer | 7442606 |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Medleveret tilbehør | Papkasse, 4 smelteklæber UltraPower |
| Limstiftsdiameter (MM) | 11 |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 4059952558172 |
| Lev. Varenr. | 0603264800 |
| Bruttovægt (KG) | 0.74 |
| Model | AdvancedGlue 18V |
| Drivmiddel | Akku |
| Arbejdstemperatur | 200 °C |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |