Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
BOSCH ADVANCED GRASSCUT 36 GRÆSTRIMMER 30 CM 36,0 V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
AdvancedGrassCut 36 er en batteridrevet græstrimmer til private gør-det-selv'ere, der ønsker effektiv trimning af tilgroede områder og præcis kantklipning. Den arbejder ledningsfrit med 36,0 V-batterier fra 36V POWER FOR ALL ALLIANCE, hvilket giver god mobilitet i haven.
Klippesystemet med dobbeltline og halvautomatisk trådspole sikrer kontinuerlig og høj kvalitet i klipningen. Det drejelige hoved gør det enkelt at skifte mellem trimning og kantklipning med et klik.
Trimmeren giver suveræn ydelse og god komfort, så du kan arbejde længere uden træthed. Ekstrahåndgrebet kan justeres i vinkel, hvilket forbedrer rækkevidde og kontrol ved krævende tilgroede områder.
Den halvautomatiske spole gør påsætning af tråd enkel og holder arbejdet uafbrudt. Plantebeskytteren sikrer præcis og skånsom trimning tæt ved blomster og bede, så du undgår skader mens du finpudser kanter.
Med en medleveret trådspole på 6 m er du klar til at starte arbejdet med det samme.
| Produkttype | Græstrimmer |
| Varenummer | 7014006 |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Klippebredde | 30 cm |
| Batterispænding | 36,0 V |
| Batterikapacitet (AH) | 2,0 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 66 |
| Medleveret tilbehør | Trådspole 6 m (F 016 800 351), Papkasse |
| Lydtryksniveau (dB) | 74 |
| Lydeffektniveau (dB) | 91 |
| Drejeligt skærehoved | Nej |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 3165140887779 |
| Lev. Varenr. | 0600878N04 |
| Trådiameter (MM) | 1,600 mm |
| Bruttovægt (KG) | 4.475 |
| Model | GrassCut 36 |
| Drivmiddel | Akku |
| Serie | Advanced |
| Klippesystem | Halvautomatisk fiberefterjustering |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |