Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
ANDERSEN ELECTRIC AE MAT PRO KOMPLET 9 VARMEPUMPE 5-73 M2 (BR18)
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
MAT PRO 9 er en vægmonteret luft-til-luft varmepumpe fra Andersen Electric med en mat hvid indedel, der passer diskret ind i boligindretningen. Serien er udviklet til det nordiske klima og fungerer helt ned til -25°C, så den kan bruges året rundt i skandinaviske hjem.
Det matte hvide finish gør indedelen diskret og let at indpasse i indretningen.
Varmepumpen arbejder med lavt lydniveau ned til 19 dB(A) og leverer effektiv opvarmning og køling med høj energieffektivitet. Den tilbyder Wi‑Fi-styring via app for nem betjening og har en 8°C funktion samt ventilator med 7 hastigheder for præcis komfortstyring.
MAT PRO 9 er velegnet til boliger, sommerhuse eller kontormiljøer, hvor både ydelse og diskret design er vigtigt. Energiklasser og effektdata sikrer praktisk drift og lave driftsomkostninger ved korrekt dimensionering.
| Produkttype | Varmepumpe |
| Varenummer | 2513211 |
| Opvarmningsareal | 5-73 M2 (BR18) |
| Varmekapacitet | 3,32 |
| Lydtryksniveau (dB) | 41 |
| Kølekapacitet (L) | 2.6 |
| Spænding (V) | 220-240 VAC |
| Indvendige mål | 820x306x195 mm |
| Udvendige mål | 787x498x290 mm |
| SCOP/SEER Værdi | 4,6 / 8,5 |
| EAN 1 | 5714652002798 |
| Lev. Varenr. | 101123 |
| Bruttovægt (KG) | 35 |
| Farve | Mat hvid |
| Model | Mat Pro Komplet 9 |
| Serie | AE |
| Totaleffekt | 4,0 kW |
| Energieffektivitet | A+++-G |
| Energiklasse | A++ |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Klimabrands A/S |
| Fabrikantens adresse | Saltebakken 29,9900 Frederikshavn |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.klimabrands.dk |
| Importørerens adresse | Saltebakken 29, 9900 Frederikshavn |
| Importørerens webadresse | www.klimabrands.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |