Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
AL-KO ROBOLINHO 1300 W ROBOTPLÆNEKLIPPER OP TIL 1300 M2
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Ikke på lager til levering
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
AL-KO Robolinho 1300 W klarer plænearealer op til 1300 m² og giver en jævn, velplejet græsplæne uden manuelt arbejde.
Den arbejder efter et intelligent tilfældighedsprincip for at sikre ensartet klipning og kan placeres med op til 3 startpunkter på afgrænsningskablet for bedre dækning i komplicerede haver.
Robotten håndterer hældninger op til 45 % og vender automatisk tilbage til ladestationen ved lavt batteriniveau.
Med Wi‑Fi-tilslutning og AL-KO InTOUCH-appen får du fuld kontrol via smartphone; start og stop klipning, opret klippetider og følg driftstilstand uanset hvor du er.
Et lavt støjniveau på 60 dB gør arbejdet diskret, og avancerede sensorer registrerer forhindringer.
Knivsystemet slår fra ved løft for øget sikkerhed.
Maskinen er effektiv, brugervenlig og driftssikker og kræver minimal indgriben, så du sparer tid på vedligeholdelse.
Det unikke knivsystem sikrer en ensartet og tæt klipning, som efterlader plænen med et pænt og naturligt udseende.
| Produkttype | Robotplæneklipper |
| Varenummer | 2323228 |
| Korridorbredde | 60 cm |
| Klippeareal | Op til 1300 m2 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Klippebredde | 22 cm |
| Klippehøjde | 25-55 mm |
| Batterispænding | 25,2 V |
| Batterikapacitet (AH) | 5 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 100 |
| Medleveret tilbehør | 1 ladestation, 180 jordsøm, 150 m afgrænsningskabel |
| Lydtryksniveau (dB) | 60 |
| Driftstid (MIN.) | Ca. 100 |
| Max. hældning (Grader) | 24 |
| EAN 1 | 4003718356700 |
| Lev. Varenr. | 123034 |
| UN-Code | UN3481 |
| Bruttovægt (KG) | 17.34 |
| Model | Robolinho 1300 W |
| Drivmiddel | Batteri |
| Benytter grænsekabel | Ja |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | AL-KO Geräte GMBH |
| Fabrikantens adresse | Ichenhauser Straße 14 89359 Kötz |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.al-ko.com/garden |
| Importørerens adresse | Ichenhauser Straße 14 DE-89359 Kötz |
| Importørerens webadresse | www.al-ko.com/garden www.al-ko.com/kontakt |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |