Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
ADORA Opus er et lavt, kromet køkkenarmatur med klassisk 360° svingtud og 1-grebs betjening, der gør regulering af vandstyrke og temperatur enkel.
Armaturet har en 35 mm keramisk indsats for lang levetid og stabile funktioner. ADORA Opus er GDV godkendt til drikkevand og er velegnet til standard køkkenvaske, hvor bevægelighed og holdbarhed er vigtig.
Leveringen inkluderer fleksible KOMBI FLEX tilslutningsslanger 3/8" og en dansk monteringsvejledning, som forenkler installationen.
Svingtuden giver let adgang til alle kroge i vasken og gør opgaver som opvask og skylning mere bekvemme. Overfladen i krom giver et tidløst udtryk og er nem at holde ren.
Produktets keramiske indsats er gennemtestet, og armaturet udsættes for stikprøvekontrol med test på 250.000 cyklusser for åbning og lukning af kartouchen, hvilket sikrer vedvarende tæthed og stabil funktion ved dagligt brug.
Monteringsvejledningen gør montering nemt og simpelt, også for gør-det-selv'eren, og de medfølgende KOMBI FLEX 3/8" tilslutningsslanger sikrer hurtig tilslutning til vandforsyningen. Overfladen er let at holde ren og kræver minimal vedligeholdelse.
| Produkttype | Køkkenarmatur |
| Varenummer | 1533274 |
| Medleveret tilbehør | Kombi flex tilslutningsslanger 3/8" omløber, Fleksible tilslutningsslanger 3/8" |
| Fremspring (MM) | 236 |
| Bredde | 300 MM |
| Længde | 475 MM |
| Højde | 80 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 16 |
| EAN 1 | 5701951115649 |
| Lev. Varenr. | 12882.00 |
| Udtrækstud | Nej |
| Bruttovægt (KG) | 1.575 |
| Huldimension | 32-40 mm |
| Materiale | Messing |
| Serie | Opus |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | 3/8" |
| Drejevinkel | 360 |
| Montering | Monteringshul 32-40 mm |
| Betjening | 1-greb |
| Kvantitetmål | STK |
| Drikkevandsgodkendt | Ja |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |