Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Dette termostatbrusersæt giver en elegant og eksklusiv bruserløsning til badeværelset. Sættet har en Ø200 mm topbruser og en Ø100 mm hånd- eller sidebruser med Easy Clean gummi si/Antikalk, begge med 1 spray: Rain. En 1,5 m rengøringsvenlig farvet PVC bruserslange følger med for fleksibel anvendelse.
Bruserrøret er udført i en arkitektonisk L-profil med trinløst justerbart vægbeslag, så du nemt kan tilpasse højden. Termostatarmaturet leveres inkl. vægrosetter, skoldningssikring og Eco-stop, der medvirker til at mindske vandforbruget med op til 45% i forhold til almindelige brusere uden vandstrømsregulering.
Easy Clean-funktionen forhindrer kalkaflejringer på spraymundstykkerne og gør rengøringen hurtig. Kombinationen af top- og håndbruser giver en fleksibel bruseoplevelse til både afslapning og effektiv skylning. Farveudvalget gør det muligt at skabe et gennemført look i badeværelset og matche armaturer i øvrige rum.
Armaturet har 38° skoldningssikring, så du undgår for høje temperaturer. Inkluderede rosetter giver et rent finish.
| Produkttype | Brusesystem |
| Varenummer | 2054677 |
| Egenskaber | op til 45% vandsparer |
| Funktioner | Op til 45% vandsparer |
| Slangelængde | 1,5 m |
| Medleveret tilbehør | Inkl. rosetter |
| Gennemstrømsmængde (L) | 11 |
| Brusestørrelse | Ø200 mm |
| Håndebrusedimension | 100 |
| Stråletyper | 1 |
| EAN 1 | 5701951129301 |
| Lev. Varenr. | 12902.26 |
| Bruttovægt (KG) | 4.2 |
| Model | Infigo L |
| Materiale | Messing/plast/silikone/PVC/poleret rustfrit stål |
| Overflade | Sort |
| Tilslutning | 3/4" omløber |
| Brusestang | 700-1140 |
| Montering | Væg |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |