Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
ADORA INFIGO L 300 BRUSESYSTEM RUSTFRIT STÅL
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
ADORA Infigo L-300 er et termostatbrusersæt i rustfrit stål med et elegant og funktionelt design. Sættet inkluderer en Ø30 cm topbruser med 1 spray Soft Rain og en sidebruser Ø9,5 cm med 1 spray Rain, begge med Easy Clean gummi si for nem afkalkning. Vedligeholdelsen er enkel med Easy Clean.
Håndbruseren forbindes med en 1,5 m rengøringsvenlig silver-look bruserslange. Bruserrøret har en klassisk 'L' profil og er trinløst justerbart både i højde og i vægbeslag, så du nemt kan tilpasse bruserens placering til forskellige brugere eller behov.
Termostatarmaturet leveres med vægrosetter, skoldningssikring og eco-stop, som hjælper med at begrænse vandforbruget og øger sikkerheden. Grebene er udført i termosikret ABS plast og bevarer en behagelig temperatur ved brug. Tilførslen af varmt vand løber på bagsiden af armaturet, så forsiden har samme temperatur som det vand, der kommer ud af bruseren.
Monteringen gøres lettere ved at medfølge vægrosetter, skruer og plugs samt en udførlig dansk instruktionsmanual.
| Produkttype | Brusesystem |
| Varenummer | 2033412 |
| Funktioner | 360° drejekobling, Antitwist forskruning, Easy Clean - antikalt funktion, Justerbar topbeslag, Skoldningssikring, eco stop vandsparer |
| Slangelængde | 1,5 m |
| Medleveret tilbehør | Rosetter |
| Bredde | 425 MM |
| Længde | 870 MM |
| Højde | 75 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 11 L |
| Brusestørrelse | Ø300 mm |
| Håndebrusedimension | Ø 95 MM |
| Stråletyper | 2 - Rain, Soft rain |
| EAN 1 | 5701951129059 |
| Lev. Varenr. | 12918.66 |
| Bruttovægt (KG) | 5.5 |
| Model | Infigo L 300 |
| Materiale | Rustfrit stål/silikone/messing |
| Overflade | Rustfrit stål |
| Tilslutning | Standard 3/4" |
| Brusestang | 700-1140 |
| Montering | På væggen |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |