Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Adora Infigo L er et komplet termostatbrusersæt i krom med en luksuriøs topbruser på Ø30 cm (1 spray Rain) og en sidebruser på Ø12 cm med tre sprayindstillinger: Rain, Massage og Rain&Massage.
Begge brusere har EasyClean antikalkgummi, der gør rengøring nemmere. Topbruseren afgiver bløde, fyldige vandstråler, der dækker en større flade, mens sidebruserens massageindstilling giver mulighed for målrettet behandling.
Termostatarmaturet har skoldningssikring og EcoStop for at reducere vandforbruget, hvilket kan give op til 45% vandsparer i forhold til brusere uden vandstrømsregulering.
Sættet inkluderer en 1,5 m rengøringsvenlig silver-look bruserslange, bruserrør i klassisk 'L' profil samt en trinløs justerbar brusestang og vægbeslag, så du kan tilpasse højden efter behov.
Det er designet til både komfort og praktisk brug i badeværelset. Grebene er udført i termosikret ABS-plast, så de forbliver behagelige at betjene. EasyClean forenkler afkalkning og vedligehold.
| Produkttype | Brusesystem |
| Varenummer | 1977220 |
| Funktioner | 3 spray, 360° drejekobling, Antitwist forskruning, Easy Clean - antikalt funktion, Justerbar topbeslag, Skoldningssikring, eco stop vandsparer |
| Slangelængde | 1,5 m |
| Medleveret tilbehør | Rosetter |
| Bredde | 425 MM |
| Længde | 880 MM |
| Højde | 75 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 11 L |
| Brusestørrelse | Ø300 mm |
| Håndebrusedimension | Ø 120 MM |
| Stråletyper | 3 - Rain, Massage, Rain&Massage |
| EAN 1 | 5701951126065 |
| Lev. Varenr. | 12914.00 |
| Bruttovægt (KG) | 1.5 |
| Model | Infigo L 300 |
| Materiale | Messing/plast/silikone/PVC/poleret rustfrit stål |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | Standard 3/4" |
| Borehulafstand | 800-1200 mm |
| Brusestang | 700-1140 |
| Montering | På væggen |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |