Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
ADORA Imperia køkkenarmatur i krom har et stilfuldt, tidløst design og en høj U-tud, der gør det nemt at vaske gryder og service.
Armaturet er et 1-grebsarmatur med 35 mm keramisk indsats, som giver præcis og holdbar betjening. U-svingtuden kan drejes 360° og har mulighed for 120° stop, så du nemt kan begrænse bevægelsesområdet i små køkkener.
Produktet leveres med fleksible KOMBI FLEX tilslutningsslanger 3/8" og en udførlig dansk monteringsvejledning, som gør montering hurtig og simpel.
ADORA Imperia er GDV godkendt til drikkevand.
| Produkttype | Køkkenarmatur |
| Varenummer | 1373587 |
| Medleveret tilbehør | Kombi flex tilslutningsslanger 3/8" omløber, Fleksible tilslutningsslanger 3/8" |
| Fremspring (MM) | 200 |
| Bredde | 300 MM |
| Længde | 475 MM |
| Højde | 80 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 13 |
| EAN 1 | 5701951110194 |
| Lev. Varenr. | 12808.00 |
| Udtrækstud | Nej |
| Bruttovægt (KG) | 1.57 |
| Huldimension | 35-38 mm |
| Materiale | Messing |
| Serie | Imperia |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | 3/8" |
| Drejevinkel | 360 |
| Montering | Monteringshul 35-38 mm |
| Betjening | 1-greb |
| Kvantitetmål | STK |
| Drikkevandsgodkendt | Ja |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |