Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
ADORA IMPERIA HÅNDVASKARMATUR 1-GREB SORT
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Elegant håndvaskarmatur med 35 mm keramisk indsats og push pop-up bundventil med overløb.
Fleksible KOMBI FLEX® armaturslanger er vedlagt, og armaturet er nemt og enkelt at montere.
Designet forener en rund, cylinderformet armaturkrop med skarpe kanter for et stilsikkert udtryk, der løfter det visuelle niveau i hjemmet og gør armaturet rengøringsvenligt.
Serien Imperia findes som både køkkenarmaturer og håndvaskarmaturer, så du kan skabe sammenhæng i badeværelse, køkken og bryggers.
ADORA® leverer armaturer i Krom, Black, Gold, Gold brushed og Rose Gold brushed samt i rustfrit stål. Denne model er i Black og er godkendt til drikkevand; armaturer i rustfrit stål kræver ikke godkendelse til drikkevand.
ADORA armaturer er byggede med keramisk kartouche for lang levetid, og komponenterne testes for funktionsdygtighed og tæthed. Der foretages stikprøvekontrol, hvor test består af 250.000 uophørlige bevægelser med åbning og lukning af kartouchen.
| Produkttype | Håndvaskarmatur |
| Varenummer | 2035759 |
| Medleveret tilbehør | Bundventil, Kombiflex tilslutningsslanger 3/8" omløber |
| Fremspring (MM) | 120 |
| Bredde | 220 MM |
| Længde | 350 MM |
| Højde | 100 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 14 |
| Bundventil | Ja |
| EAN 1 | 5701951128960 |
| Lev. Varenr. | 12807.26 |
| Bruttovægt (KG) | 1.8 |
| Huldimension | 32-38 mm |
| Materiale | Messing |
| Serie | Imperia |
| Overflade | Sort |
| Tilslutning | 3/8" |
| Montering | Monteringshul 32-38 mm |
| Betjening | 1-greb |
| Kvantitetmål | STK |
| Drikkevandsgodkendt | Ja |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |