Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
ADORA IMPERIA HÅNDVASKARMATUR 1-GREB MESSING
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Elegant håndvaskarmatur med 35 mm keramisk indsats og push pop-up bundventil med overløb.
Armaturet er nemt og enkelt at montere, og de medfølgende fleksible KOMBI FLEX® armaturslanger gør tilslutning enkel og hurtig.
Overfladen i Gold Brushed giver et varmt, gyldent udtryk og er udført for at gøre rengøring og vedligeholdelse lettere.
Serien Imperia fås som både håndvask- og køkkenarmatur, hvilket gør det muligt at skabe et gennemført og moderne udtryk i badeværelse, køkken eller bryggers.
Produktet er godkendt til drikkevand i de angivne varianter. Der findes også versioner udført i rustfrit stål; disse varianter kræver ikke godkendelse til drikkevand.
ADORA® anvender keramisk kartouche for lang levetid, og armaturet er gennemtestet for holdbarhed.
De fleksible slanger og PEX-tilslutning gør installation hurtig og fleksibel.
ADORA® foretager stikprøvekontrol, herunder en test af kartouchen med 250.000 åbne og lukkebevægelser, for at sikre funktion og tæthed.
| Produkttype | Håndvaskarmatur |
| Varenummer | 2035757 |
| Medleveret tilbehør | Bundventil, Kombiflex tilslutningsslanger 3/8" omløber |
| Fremspring (MM) | 120 |
| Bredde | 220 MM |
| Længde | 350 MM |
| Højde | 100 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 14 |
| Bundventil | Ja |
| EAN 1 | 5701951128946 |
| Lev. Varenr. | 12807.41 |
| Bruttovægt (KG) | 1.8 |
| Huldimension | 32-38 mm |
| Materiale | Messing |
| Serie | Imperia |
| Overflade | Messing |
| Tilslutning | 3/8" |
| Montering | Monteringshul 32-38 mm |
| Betjening | 1-greb |
| Kvantitetmål | STK |
| Drikkevandsgodkendt | Ja |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |