Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
ADORA Imperia Flex er et køkkenarmatur i flot og stilfuldt krom med en høj U-tud og integreret udtræksfunktion, som gør det nemt at skylle gryder, skåle og diverse service af.
Den høje tud giver god arbejdsplads og gør det let at fylde vand i gryder eller vaske potter og pander. Udtræksfunktionen glider automatisk tilbage efter brug.
Armaturet har 1-grebs betjening, så vandstyrke og temperatur kan reguleres med en enkelt hånd. Montering er enkel takket være fleksible KOMBI FLEX tilslutningsslanger og en udførlig dansk monteringsvejledning. Fleksible tilslutningsslanger 3/8" gør tilslutning enkel til de fleste installationer og sparer tid ved montering.
Designet er tidløst og passer ind i det moderne skandinaviske køkken med skarpe kanter og bløde former for et stilrent udtryk.
Armaturet er udført i holdbar kvalitet med keramisk kartouche, og komponenterne testes for funktionsdygtighed og tæthed. Der foretages stikprøvekontrol, herunder test med 250.000 uophørlige bevægelser af kartouchen. ADORA Imperia er GDV godkendt til drikkevand.
| Produkttype | Køkkenarmatur |
| Varenummer | 1269835 |
| Funktioner | Udtræksslange |
| Medleveret tilbehør | Kombi flex tilslutningsslanger 3/8" omløber, Fleksible tilslutningsslanger 3/8" |
| Fremspring (MM) | 201 |
| Bredde | 270 MM |
| Længde | 700 MM |
| Højde | 80 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 8 |
| EAN 1 | 5701951107804 |
| Lev. Varenr. | 12818.00 |
| Udtrækstud | Ja |
| Bruttovægt (KG) | 2.75 |
| Farve | Krom |
| Model | Flex U |
| Huldimension | 35-38 mm |
| Materiale | Messing |
| Serie | Imperia |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | 3/8" |
| Drejevinkel | 360 |
| Montering | Monteringshul 35-38 mm |
| Betjening | 1-greb |
| Kvantitetmål | STK |
| Drikkevandsgodkendt | Ja |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |