Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Det komplette brusestangsæt leveres med en håndbruser Ø115 mm med Easy Clean gummisi, der modvirker kalk, og fem sprayindstillinger: Rain, Massage, Rain&Massage, Bubbling og Stop&Drop.
Bruseslangen er 1,5 m i silver-look med anti-twist forskruning og kan strækkes ved behov.
Stangen er 80 cm høj med Ø19 mm diameter og har et trinløst variabelt topbeslag for fleksibel højdeindstilling.
Vandsparefunktionen kan reducere vandforbruget op til 60% sammenlignet med almindelige brusere uden vandstrømsregulering.
Brusehovedets vinkel kan justeres efter behov.
De fem sprayindstillinger dækker alt fra blid Rain til intens Massage og kombinationen Rain&Massage, så du kan vælge en blid skylning, en opkvikkende massage eller en boblende oplevelse.
Easy Clean gummisi gør kalkaflejringer nemme at fjerne, og anti-twist forskruningen mindsker risikoen for, at slangen snor sig. Den 1,5 m slange giver bevægelsesfrihed under badet.
| Produkttype | Bruserstangsæt |
| Varenummer | 1252192 |
| Funktioner | 360° drejekobling, Easy clean - Antikalk funktion, vandsparer. Besparelse op til 60% |
| Slangelængde | 1,5 m |
| Bredde | 190 MM |
| Længde | 800 MM |
| Højde | 85 MM |
| Gennemstrømsmængde (L) | 8 L |
| Brusestørrelse | Ø115 mm |
| Håndebrusedimension | Ø 115 MM |
| Stråletyper | 5 - Rain, Massage, Bubbling, Rain&Massage, Stop&Drop |
| EAN 1 | 5701951107125 |
| Lev. Varenr. | 12853.00 |
| Bruttovægt (KG) | 0.1 |
| Model | 115 |
| Materiale | Plast/silikone/PVC/poleret rustfrit stål |
| Serie | Dominus |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | Standard 1/2" |
| Brusestang | 800 x 19 mm |
| Montering | På væggen |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | VVS-Trading ApS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |